Makijaż powiek

 

Wybieramy kolor cieni do powiek


Już dawno przestała obowiązywać zasada, że kolor cieni do powiek powinien wiernie odpowiadać kolorowi tęczówki. Okazuje się, że dostosowując kolor cieni do koloru oczu, raczej przygaszamy ich barwę. Natomiast tzw. barwy dopełniające podkreślają naturalny kolor oczu, nadając im większą wyrazistość.

Wiadomo, że kolory cieni do powiek i sposób ich nakładania w dużej mierze zależą od obowiązującej mody. W każdym sezonie magazyny kobiece przynoszą informacje o nowym trendzie w makijażu. Warto jednak, żebyś wiedziała, jakie odcienie najlepiej pasują do twojego typu urody i miała to na względzie podczas dokonywania zakupów.

Cienie do powiek a kolor oczu

Oczy ciemne

Śmiało sięgaj po bardziej zdecydowane kolory: róż, pistację, fiolet, granat lub lodowaty błękit. Cienie nanieś od środka powieki do zewnętrznego kącika oka, a następnie rozetrzyj do góry w kierunku brwi. Pośrodku powieki nałóż odrobinę złocistego pudru, dzięki któremu ciemne oczy nabiorą szczególnego blasku. Na zakończenie mocno pomaluj rzęsy ciemnobrązowym albo czarnym tuszem. 

 

Oczy bardzo jasne

Jeśli masz bardzo jasne oczy, powinnaś zrezygnować z ciemnych kresek i jaskrawych kolorów. Przykładowo, jeśli kolor twoich oczu to błękit w chłodnej tonacji lub szary, wypróbuj cienie w kolorach rozbielonego różu, delikatnego błękitu i jasnej szarości. Na zakończenie dwukrotnie pomaluj rzęsy brązowym tuszem.

 

Oczy niebieskie

Oczy niebieskie o ciepłym odcieniu, z beżowymi plamkami na tęczówce, będą bardzo ładnie wyglądać, gdy podkreślisz je kolorem złotym, żółtym, złocistobeżowym lub pomarańczowym. Możesz również wypróbować ciepłe odcienie brązu i miedzi. Rzęsy pomaluj brązowym tuszem.

 

Jeśli masz opaloną lub ciemną skórę

Kiedy masz ładną, opaloną cerę, sięgnij po cienie do powiek w odcieniach brązu, ochry albo oliwki z delikatnym złotym połyskiem. Podkreślą one twoją naturalną opaleniznę. W tym wypadku kolor oczu odgrywa drugorzędną rolę. (Jeśli tęczówka oka jest cętkowana, pomaluj powieki cieniami właśnie w kolorze cętek).

 

Cienie do powiek a kolor włosów

Jeśli jesteś blondynką
Powinnaś wypróbować kolor morelowy, koralowy, ciemnoszary oraz złocisty brąz.

 

 

Jeśli jesteś brunetką
Twoje kolory to śliwka, ciemna purpura, palona czerwień, odcień ceglasty, czekoladowy, a nawet czarny.

 

 

Jeśli masz rude włosy
Zdaniem wizażystów najlepszymi kolorami dla ciebie są odcienie koralu, zieleni, błękitu i brązu.