Twarz

Wielka maskarada


Urządź ją u progu jesieni! Teraz właśnie cera będzie ci wyjątkowo wdzięczna za dodatkową porcję wilgoci czy witamin. Po lecie bardzo potrzebuje odświeżenia.

Zacznij od oczyszczania

Takie porządki po gorących miesiącach dobrze zrobią nie tylko cerze tłustej i mieszanej. Wprawdzie rzadziej, ale potrzebuje ich także cera normalna, a nawet sucha. Teraz właśnie opalenizna traci swój blask i okazuje się, że skóra wygląda nieświeżo, widoczne są na niej rozszerzone pory. Maseczki oczyszczające złuszczają delikatnie naskórek, wchłaniają zanieczyszczenia i nadmiar łoju. Przez to ożywiają również koloryt cery. Oprócz tradycyjnych maseczek są także preparaty typu peel-off. Mają formę żelu zastygającego na twarzy w przezroczystą błonkę, którą potem po prostu się zdejmuje.

Postaw na nawilżanie

Słońce odebrało mnóstwo wilgoci każdej skórze. Ale z przesuszeniem łatwo sobie poradzić, stosując maseczki. Zawierają one silnie skoncentrowane substancje odżywcze, dlatego działają w iście rekordowym tempie. Warto nakładać je dwa razy w tygodniu, a gdy cera jest odwodniona, nawet co drugi dzień. Mają one najczęściej dość gęstą, kremową konsystencję i bogaty skład. Często zawierają oleje roślinne, proteiny zbożowe, kwas hialuronowy. Należy rozprowadzać je nie tylko na twarzy, ale także na szyi i dekolcie, a lepiej omijać okolice oczu. Maseczki zawierają bowiem dużo substancji aktywnych, które mogą podrażnić delikatną skórę powiek.

Przywróć blask spojrzeniu

Jeśli zauważyłaś, że w kącikach oczu zmarszczki stały się bardziej widoczne, jak najszybciej zacznij działać. Sam krem przeciwzmarszczkowy to za mało. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się płatki. Najlepiej nakładać je co dwa tygodnie. Płyn, którym się je nasącza, w jednorazowych ampułkach, zawiera silnie skoncentrowane substancje odżywcze. Nie ma w nim zaś konserwatów. Płatki doskonale wygładzają i regenerują skórę. Niwelują też cienie. Powieki wyglądają jak po liftingu.

Maseczki - to warto wiedzieć:

Po kilkunastu minutach (według zaleceń na opakowaniu) zmywa się maseczkę wodą lub zwilżoną chusteczką higieniczną. Zawsze potem trzeba wklepać krem.