Brzuch i pośladki

 

Uparte kobiety nie mają cellulitu


Nigdy nie rezygnują z walki o gładką skórę. Uprawiają sporty i prawidłowo się odżywiają. Kosmetyków antycellulitowych używają prawie codziennie.

Skórkę pomarańczową ma niemal każda z nas. Z powodu powszechności tego defektu estetycznego powstają nowe urządzenia techniczne i kosmetyki, które pomagają się go pozbyć. Warto je wypróbować, pamiętając, że nie dokonają cudów, jeśli nie zmienimy trybu życia.

Terapie dla zdyscyplinowanych

W gabinetach kosmetycznych pojawiły się nowe zabiegi antycellulitowe. Ich celem jest przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i limfy. Wówczas przemiana materii staje się szybsza, organizm pozbywa się toksyn, a zapasy tłuszczu maleją. Zabiegi takie wzmacniają też mięśnie i tkankę łączną.

Kosmetyki dla cierpliwych

Specjalne kremy i żele są istotnym elementem terapii antycellulitowej. Kosmetyki te mają działanie drenujące, ułatwiają rozkład i wydalanie tłuszczu, pobudzają krążenie, napinają skórę. W ich składzie najczęściej znajdują się wyciągi roślinne z bluszczu, kasztanowca, miłorzębu japońskiego, algi, a także kofeina i L-karnityna. Firmy kosmetyczne dodają do tego zestawu coraz to nowe substancje, które pomagają zmienić "pomarańczową skórkę" w gładką jak na brzoskwini.

Jeśli ściśniesz kciukiem i palcem wskazującym fałd skóry na udzie i pozostanie ona gładka, to należysz do tych szczęśliwych kobiet, które nie mają "pomarańczowej skórki".

Podczas masażu rolkowego specjalny kombinezon chroni skórę przed rozciąganiem.