Ćwiczenia

Stretching na piasku

1. Rozciąganie ręcznika

Chwyć ręcznik za jego końce tak, by dłonie rozstawić szerzej niż na szerokość barków. Usiądź w siadzie skrzyżnym, a ręce z ręcznikiem unieś nad głowę. Ściągnij łopatki i unieś klatkę piersiową. Delikatnie wyginaj piersiowy odcinek kręgosłupa, wypinając piersi jak najbardziej do przodu. W tym samym czasie lekko rozciągaj ręcznik.

Ćwiczenie rozciąga mięśnie piersiowe, brzucha i przednie części mięśni naramiennych.

 

 

2. Kołyska

Połóż się na plecach, ugnij kolana, chwyć ręcznik za końce, a jego środek przełóż pod kolanami tak, by opierał się na udach. Ciągnąc ręcznik, zbliż kolana do klatki piersiowej, aż pośladki oderwą się od podłoża.

Ćwiczenie rozciąga mięśnie pośladków i dolne części prostowników grzbietu.

 

 

3. Przyciąganie stóp

Usiądź na macie i wyprostuj lewą nogę. Prawe kolano ugnij, stopę oprzyj na podłożu obok prawego kolana. Chwyć ręcznik za końce, a jego środkiem obejmij podeszwę lewego buta. Wyprostuj plecy i wykonaj niewielki skłon tułowia do przodu. Ruch powinien odbywać się w stawach biodrowych. Jednocześnie lekko przyciągaj końce ręcznika do siebie. Następnie powtórz ćwiczenie przy wyprostowanej prawej nodze.

Ćwiczenie rozciąga mięśnie łydek oraz dwugłowe ud.

 

4. Skłony w bok

Chwyć ręcznik za końce tak, by dłonie były rozstawione szerzej niż na szerokość barków. Stań wyprostowana, ręce z ręcznikiem unieś nad głowę i skrzyżuj nogi - lewa przed prawą. Wykonaj skłon tułowia w prawo, ciągnąc ręcznik prawą ręką w dół. Wróć do pozycji wyjściowej, skrzyżuj nogi - prawa przed lewą, i zrób skłon tułowia w lewo.

 

 Ćwiczenie rozciąga mięśnie pośladkowe średnie, pleców, skośne brzucha.