Makijaż powiek

 

Praktyczne wskazówki


Sypkie cienie do powiek na dużej płaszczyźnie można nanosić palcem. Ale do dokładnego ich rozprowadzenia potrzebujesz aplikatora lub pędzelka.

Powinnaś sięgać po inne cienie, malując się do pracy, inne zaś, kiedy wybierasz się na imprezę. Na co dzień odpowiedniejsze będą odcienie zgaszone, złamane. Wieczorem możesz sobie pozwolić na ostrzejsze kolory, na przykład bardzo modne róże, fiolety czy pomarańcze

 

 

Żeby ładnie wymodelować oko, potrzebne ci będą dwa odcienie tego samego koloru – ciemniejszy i jaśniejszy. (Nigdy nie nakładaj cieni tak, by opadały przy zewnętrznych kącikach oczu. Zawsze kieruj je ku górze, inaczej oczy będą wyglądały na smutne).

Cienie będą dwukrotnie trwalsze, jeśli nałożysz je na suche i pozbawione tłuszczu powieki, dlatego przed rozpoczęciem makijażu oczu przypudruj powieki, brwi i rzęsy odrobiną sypkiego, transparentnego pudru. Natomiast odrobina transparentnego pudru położona na gotowy makijaż oczu dodatkowo go utrwali i zapobiegnie nieładnemu osadzaniu się koloru w załamaniu powieki.

 

Efekt „kocich oczu” uzyskasz dzięki namalowaniu pastelami kresek zarówno na górnej, jak i dolnej powiece i poprowadzeniu ich w górę tak, by się ze sobą połączyły.

 

Jeśli na powiekach masz zmarszczki, nakładaj cienie dopiero po naniesieniu tzw. eye-fixu, czyli specjalnego podkładu na powieki. W ten sposób utworzysz na powiece podłoże, dzięki któremu cienie nie będą się osadzać w zmarszczkach. Unikaj opalizujących i perłowych cieni, które dodatkowo podkreślają zmarszczki.