Włosy

Piękne włosy - jak to trudno powiedzieć


Splątane? Przesuszone? Matowe? Takie włosy mogą stać się zmorą każdego. Ale jeśli jesteś przekonana, że nigdy nie będziesz mogła obnosić się dumnie z pięknymi, sprężystymi i jedwabistymi włosami, bez problemu się rozczesującymi i układającymi w najbardziej fantazyjną fryzurę, powinnaś wiedzieć, że nie jest to tak trudne, jak się wydaje.

W dzisiejszych czasach nie tylko modny ubiór i zgrabna sylwetka, ale również świeżo umyte i wypielęgnowane włosy są miarą atrakcyjności

 

 

Droga do sukcesu leży przede wszystkim we właściwej pielęgnacji włosów. Oczywiście, ogromny wpływ na ich wygląd i stan mają również nasze samopoczucie, zdrowie i sposób odżywania. Często jednak nawet osoby używające najlepszych kosmetyków i dbające o zdrowy tryb życia mają matowe i słabe włosy. Przyczyną tego mogą być źle dobrany szampon i odżywka, a także mycie, odżywiane i szczotkowanie włosów w niewłaściwy sposób, co w krótkim czasie niszczy delikatną strukturę włosa. Ponieważ obecnie coraz większego znaczenia nabiera wygoda, laboratoria kosmetyczne dbają o to, aby każdy produkt był łatwy w użyciu i przynosił szybkie efekty.

Na pewno większość z nas spotkała się z różnymi opiniami na temat pielęgnacji włosów – niestety, często sobie przeczącymi. No bo skoro częste mycie włosów jest, zdaniem części specjalistów, szkodliwe, to dlaczego taką popularnością cieszą się, przygotowane w specjalistycznych laboratoriach, szampony do codziennego mycia włosów? Złoty środek leży w odpowiednim dobraniu kosmetyków do rodzaju włosów, a także sposobie ich użycia.