Ręce i paznokcie

Piękne ręce twoim atutem


To jest możliwe! Pamiętaj jednak, że liczą się nie tylko dłonie. Koniecznie więc zadbaj o łokcie i ramiona. Dzięki temu latem bez obaw będziesz je pokazywać w skąpych kreacjach.

1. Jędrne i młode
Tak samo jak ciało, ręce też się starzeją. Z wiekiem słabną włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za jędrność skóry. Najszybciej wiotczeją ramiona, ponieważ naskórek jest tam cienki. Aby temu zapobiec, używaj regularnie balsamów ujędrniających.

2. Bez ciemnych plamek
Na rękach przebarwienia pojawiają się wyjątkowo łatwo. To oczywiście wina słońca. Najbardziej narażone są na nie panie dojrzałe i te, które zażywają leki hormonalne. Plamek można uniknąć, stosując kremy z wysokim faktorem (ok. 25), i to od wiosny. Gdy przebarwienia już się pojawią, warto wypróbować kremy wybielające.

3. Gładkie niczym aksamit
Skóra bardzo łatwo się wysusza, zwłaszcza na łokciach. Potrzebuje więc nawilżania. Balsamy i kremy najlepiej stosować po każdej kąpieli. Pamiętaj: wklepywanie zaczynaj zawsze od dłoni i kieruj się ku górze. Szczególnie dokładnie smaruj łokcie. Skórze całych rąk służy też piling. Warto robić go raz w tygodniu. Po takim zabiegu lepiej będą wchłaniać się substancje odżywcze. Przed wielkim wyjściem można na ręce nałożyć maskę odżywczą. Nie tylko idealnie je wygładzi, ale i zregeneruje skórę.

4. Szczupłe jak u nastolatki
Każdy zbędny kilogram wpływa niekorzystnie na wygląd rąk, a zwłaszcza ramion. Tutaj znajdują się bowiem skupiska komórek tłuszczowych. Doskonałym sposobem na wysmuklenie rąk jest regularne stosowanie kosmetyków wyszczuplających. Inaczej cellulit może zaatakować również ramiona.