Włosy

Odzyskaj utracone piękno


Po raz pierwszy w historii naukowcy dokładnie zbadali proces niszczenia włosów. I po raz pierwszy stworzyli kosmetyki, które pomagają ten proces odwrócić.

Eksperci Pantene Pro-V, przy współpracy z naukowcami z Oxford Hair Foundation od lat badali przyczyny i skutki zniszczenia włosów. Pierwszym krokiem na drodze do pełnego zrozumienia tego procesu było odkrycie, że włosy aż do 90% zbudowane są z aminokwasów - najmniejszych składników budulcowych protein. Aminokwasy to cząsteczki, które tworzą min. mięśnie, skórę, paznokcie i włosy, oraz są odpowiedzialne za ich elastyczność i siłę. Badania wykazały, że zniszczenie włosów to nic innego jak utrata cząsteczek aminokwasów ze struktury włosa. Włos, narażony na codzienne działanie czynników takich jak niedelikatne rozczesywanie, promieniowanie słoneczne czy zmiany temperatury, stopniowo traci aminokwasy. W rezultacie włosy stają się szorstkie, matowe, trudne do rozczesania i ułożenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po pięciu latach badań nad procesem utraty aminokwasów ze struktury włosa, w laboratoriach Pantene Pro-V nastąpiło rewolucyjne odkrycie - okazało się, że włosy tracą pewną ściśle określoną sekwencję aminokwasów. Następnym krokiem było „zamknięcie” tych aminokwasów w kosmetycznej formule- tak powstał innowacyjny kompleks Amino Pro-V – unikalne połączenie dokładnie tych samych aminokwasów – lizyny, tyrozyny i histydyny, które włosy tracą wraz z upływem czasu i podwójnej dawki prowitaminy B5. Niezależne grono światowej sławy dermatologów potwierdziło regenerujące działanie kompleksu Amino Pro-V. Dzięki regularnemu dostarczeniu brakujących aminokwasów, włosy stają się do 10 razy mocniejsze i bardziej elastyczne. „Niezależnie od tego, czy włosy są kręcone, czy proste, blond czy ciemne - wszystkie ulegają zniszczeniu, tracąc aminokwasy. Dlatego kompleks Amino Pro-V potrzebny jest wszystkim rodzajom włosów.” – twierdzi dr John Gray z Oxford Hair Foundation.

Teraz wszystkie produkty Pantene Pro-V zostały wzbogacone w innowacyjny kompleks Amino Pro-V. Nowa gama kosmetyków to produkty nowej generacji, zdolne do działania nie tylko na, zewnątrz, ale również głęboko wewnątrz struktury włosa: aminokwasy zawarte w formule uzupełniają ubytki w samym rdzeniu włosa. Kosmetyki Pantene Pro-V z kompleksem Amino Pro-V wygładzają łuskę włosa, nadając włosom intensywny blask, redukują elektryzowanie się włosów i sprawiają, że włosy łatwiej się rozczesują Zawierając aminokwasy, podstawowy budulec zdrowych włosów, innowacyjne produkty Pantene Pro-V dają włosom to, co włosy tracą wraz z upływem czasu - siłę, sprężystość i piękno.