Twarz

Odmładzające złuszczanie


Nie radzisz sobie z coraz głębszymi zmarszczkami? Masz problem z nadmiernym łojotokiem lub bliznami po trądziku? Na twarzy pojawiły się przebarwienia? Oddaj się więc w ręce kosmetyczki.

Zwykły piling nie poradzi sobie z twoimi problemami. Musisz więc zdecydować się na profesjonalne zabiegi złuszczające. Są to głębokie pilingi i zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Polegają one na tym, że na twarzy rozprowadzane są specjalne substancje, które złuszczają skórę, odkrywając nowy, zdrowy naskórek. Dzięki temu twarz odzyskuje ładny koloryt i młodszy wygląd. Złuszczanie ma również bardzo ważny aspekt estetyczny: rozjaśnia plamy i przebarwienia oraz zmniejsza blizny po trądziku

Kiedy nie można?

Pilingi

Wystarczy tylko jeden zabieg, aby oczyścić i pobudzić skórę do intensywnej odnowy. Stanie się ona gładka i lepiej dotleniona.

Kwasy

Działają na skórę agresywnie. Sprawdzają się więc przy spłycaniu zmarszczek i usuwaniu przebarwień. Trzeba wziąć serię 6-12 zabiegów.

U lekarza

Jeśli przebarwienia czy blizny są naprawdę głębokie, skóra twarzy jest mocno zwiotczała, a zmarszczki stają się bardzo widoczne, to najlepsze rezultaty przynosi głębokie złuszczanie, wykonywane tylko u dermatologa. Do tej grupy zabiegów należą np.: inwazyjny piling fenolowy (złuszcza naskórek aż do skóry właściwej i naczyń krwionośnych), zabiegi z kwasami o wysokim stężeniu (powyżej 50 proc.) oraz chemabrazja kolorowa (Blue Peel czy Yellow Peel). W trakcie tych zabiegów pacjentce podaje się środki przeciwbólowe, a nawet znieczulające.

W domu

Pilingi to nie tylko zabiegi w salonie kosmetycznym czy w gabinecie lekarskim. Można je również robić w domu: twarzy raz w tygodniu, całego ciała częściej. Dzięki nim skóra stanie się gładka, odświeżona i oczyszczona, a składniki odżywcze zastosowanego później kremu lepiej się wchłoną.

Polecamy:
1. Piling do twarzy, Exfotonic, L'Oréal, cena ok. 50 zł.
2. Dwustopniowy piling do twarzy, Anew Clinical 2-step Facial Peel, Avon, cena 79,90 zł.
3. Złuszczający żel pod prysznic, Exfoliating Shower Scrub, Oriflame, cena 42 zł.