Makijaż  powiek

 

Nanoszenie cieni do powiek krok po kroku


Podstawowe zasady nakładania cieni:

A oto jak należy wykonać profesjonalny makijaż oczu:

1. Po oczyszczeniu twarzy nałóż punktowo na skórę wokół oczu odrobinę kremu i poczekaj parę minut, aż skóra go wchłonie. Pozostałości po kremie możesz usunąć chusteczką higieniczną.

2. Jeśli chcesz, by makijaż oczu był trwały, rozpocznij go od nałożenia na górną i dolną powiekę podkładu – może to być podkład do twarzy lub specjalny pod oczy. Czubkiem palca delikatnie rozprowadź go od linii górnych rzęs w kierunku brwi i pozwól, by się wchłonął.

 

3. Dużym pędzlem do cieni nanieś na powieki neutralny podkład stanowiący bazę. Rozprowadź go równomiernie od rzęs do brwi i delikatnie rozetrzyj w kąciku oka.

 

4. Na górną powiekę, aż po linię jej załamania, nałóż cień podstawowy. Zacznij od wewnętrznego kącika oka i rozprowadzaj kolor na zewnątrz, uważając, by nie nałożyć go zbyt grubo.

 

5. Pędzelkiem o ostrym końcu narysuj ciemniejszym odcieniem podstawowego koloru cienką linię wzdłuż załamania powieki, prowadząc ją od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Aby uzyskać bardziej wyrazisty efekt, pociągnij grubszą linię wzdłuż załamania powieki i rozetrzyj ją lekko dużym pędzlem lub wacikiem.

 

6. Małym pędzelkiem narysuj ciemniejszym kolorem linię pod dolnymi rzęsami, wychodząc z punktu w połowie długości oka i ciągnąc linię ku zewnętrznemu kącikowi.

 

7. Nanieś pędzelkiem jaśniejszy, perłowy odcień tuż pod linią brwi. Uważaj, by nie pomalować przy tym brwi.

 8. Teraz możesz pomalować rzęsy tuszem, najlepiej dwukrotnie. Zanim nałożysz drugą warstwę, poczekaj około 2 minut, aż pierwsza warstwa wyschnie. Jeśli masz proste rzęsy, ostrożnie podkręć je do góry zalotką.

 

 

Szybki makijaż

Do wykonania szybkiego makijażu potrzebujesz dwóch odcieni jednego koloru: jaśniejszego i ciemniejszego. Najpierw jaśniejszym cieniem pomaluj ruchomą część górnej powieki (od wewnętrznego kącika oczu aż do jej środka), a pozostałą część pokryj ciemniejszym cieniem. Smuga tego koloru powinna unosić się w kierunku łuku brwiowego. Granicę dwóch cieni rozetrzyj palcem. Skórę tuż pod łukiem brwiowym rozświetl jasnym cieniem. Na zakończenie starannie pomaluj rzęsy.