Włosy

Mieszane - podwójny kłopot


Tłuste u nasady i suche na końcach - takie włosy wymagają wyjątkowej troski i pielęgnacji. Potrzebują oczyszczenia z nadmiaru łoju przy skórze głowy oraz nawilżenia i regeneracji wysuszonych partii.

Kosmetyki przeznaczone do włosów mieszanych tak właśnie działają, ponieważ łączą w sobie właściwości produktów do włosów tłustych oraz do suchych.

Systematyczne stosowanie tych preparatów sprawia, że pasma, z którymi do tej pory trudno było dać sobie radę, stają się puszyste, lśniące i pełne życia. Po umyciu głowy stosujemy odżywkę z tej samej serii co szampon. Substancje regeneracyjne, które zawiera, wchłaniane są wyłącznie przez zniszczone fragmenty włosów. Dzięki temu kosmetyk, nie obciążając pasm, wzmacnia je i chroni przed dalszymi uszkodzeniami. Ponadto ułatwia rozczesywanie i zapobiega elektryzowaniu.

Warto również sięgnąć po maski i odżywki do włosów tłustych. Nakładamy je tylko na skórę głowy, by ograniczyć wydzielanie się łoju. Natomiast na zniszczonych końcach raz w tygodniu rozprowadzamy regenerujący kosmetyk do włosów suchych lub zniszczonych.