Makijaż ust

 

Malowanie ust krok po kroku


Przed malowaniem posmaruj usta kremem nawilżającym, który wygładzi napiętą skórę warg, a zarazem ją uelastyczni.

1. Przed malowaniem posmaruj usta kremem nawilżającym, który wygładzi napiętą skórę warg, a zarazem ją uelastyczni.

2. Następnie nałóż na usta i ich kontury niewielką ilość podkładu, którego zazwyczaj używasz do twarzy. Lekko go wklep i pozostaw do wyschnięcia. Na podkładzie pomadka trzyma się znacznie lepiej i dłużej. Zamiast pomadki możesz użyć pudru, którym lekko oprósz usta.

3. Do perfekcyjnego wykonania makijażu ust potrzebujesz konturówki, czyli kredki do ust. Konturówka powinna mieć zawsze ten sam odcień co pomadka albo być najwyżej o ton ciemniejsza. Stosuje się ją, by nadać ustom ładny kształt i zapobiec rozmazywaniu się pomadki poza granice warg. Przydaje się również do ewentualnej korekty.

Jeśli nie masz wprawy w posługiwaniu się konturówką, zacznij nanoszenie konturów pośrodku górnej wargi i obwiedź ją powoli aż do kącika. Dolną wargę obrysuj jednym pociągnięciem konturówki od lewej do prawej strony. Jeśli masz problemy z obrysowywaniem ust jednym pociągnięciem, nanieś na wargi maleńkie punkciki, a następnie połącz je w jedną linię. Po pomalowaniu ust szminką, konturówka nie powinna być widoczna.

Zaletą cieniutkiego pędzelka jest to, że pozwala na dokładne pomalowanie ust. Aplikując szminkę po raz pierwszy, posłuż się zatem właśnie takim pędzelkiem, dopiero do późniejszych szybkich retuszy użyj sztyftu szminki.

 

4. Teraz możesz już zacząć wypełniać pomadką powierzchnię ust. Przyłóż szminkę do środka warg i poprowadź ją ku zewnętrznym kącikom ust. Wiele pań używa do tego celu specjalnego pędzelka, którym nabierają pomadkę i nakładają stopniowo na wargi.

5. Po umalowaniu ust przyciśnij do warg chusteczkę higieniczną, w ten sposób usuniesz z nich nadmiar pomadki.

6. Na koniec nałóż drugą warstwę pomadki – jeszcze raz malując nią usta. Dzięki temu pomadka trzyma się lepiej, a jej kolor jest bardziej intensywny. Jeśli lubisz połysk, nałóż na umalowane usta odrobinę błyszczyku, ale pamiętaj, że dodatkowa warstewka tłuszczu czyni makijaż ust mniej trwałym.

Oczywiście, naturalny makijaż ust można zrobić, pomijając niektóre fazy. Na co dzień wystarczy konturówka i pomadka o barwie zbliżonej do koloru ust lub po prostu błyszczyk.