Makijaż powiek

 

Makijażowe sztuczki


Kształt oczu możesz podkreślić lub nawet nieco zmienić, nakładając cień w odpowiednich miejscach.

DUŻE OCZY

Dla dużych oczu każdy makijaż wydaje się odpowiedni. Dzięki większej powierzchni powiek masz możliwość bardziej kunsztownego rozłożenia cieni.

 

Jeśli lubisz eksperymentować, spróbuj nałożyć na powieki jasny podkad, a następnie ciemne (szare albo szaroniebieskie) cienie w pudrze – najpierw wzdłuż załamania górnej powieki, a następnie wokół zewnętrznego kącika oka i przy rzęsach z powrotem prawie aż do wewnętrznego kącika. Na pozostałej, niepomalowanej powierzchni, pomiędzy brzegiem rzęs a załamaniem powieki, nałóż cień w innym kolorze, np. granatu i delikatnie rozetrzyj wacikiem obydwa cienie, tak aby jeden miękko przechodził w drugi. Nałóż trochę cienia na dolną powiekę i na zakończenie mocno pomaluj rzęsy.

MAŁE OCZY

Małe oczy optycznie powiększysz, stosując kilka przydatnych sztuczek.

 

 

Najpierw pociągnij białym ołówkiem kreskę na dolnej powiece, bowiem to „otwiera” oko. Zrezygnuj z ciemnej kredki i kreski na powiece, gdyż jedno i drugie optycznie zmniejsza oczy. Sięgnij po cienie w delikatnych odcieniach miedzi i brązu, nieznacznie odbiegających od naturalnego koloru skóry i nanieś je w dużej ilości aż ponad załamane powieki. Dzięki temu twoje oczy nabiorą głębi i wyrazu. Pod brwiami nałóż odrobinę rozjaśniającego cienia i na zakończenie mocno pociągnij tuszem rzęsy. Najlepiej użyj do tego tuszu czarnego albo czarnobrązowego, unikaj tuszy kolorowych.

BLISKO OSADZONE OCZY

Białą miękką kredką lub białym cieniem nanieś małe punkciki wokół wewnętrznego kącika oka i delikatnie wklep je palcami w skórę. To rozświetli i optycznie powiększy przestrzeń pomiędzy oczami. Możesz ten efekt pogłębić, podkreślając zewnętrzny kącik oka ciemną kredką, a następnie lekko ją rozetrzeć. Bardzo dokładnie pomaluj rzęsy.

SZEROKO ROZSTAWIONE OCZY

Jeśli oczy są szeroko rozstawione, to makijaż powiek powinien się stopniowo rozjaśniać w kierunku od wewnątrz na zewnątrz. Efekt możesz dodatkowo wzmocnić, malując ciemnym ołówkiem przyśrodkową część dolnej powieki i wewnętrzny kącik oka.

GŁĘBOKO OSADZONE OCZY

Używaj jasnych cieni do powiek. Fragment skóry pomiędzy załamaniem powieki i brwiami odpowiednio wycieniuj tym samym kolorem. W żadnym wypadku nie obrysowuj oczu konturówką. Przy oczach głęboko osadzonych radzi się malować wyłącznie przestrzeń pod łukiem brwiowym oraz dolną powiekę. Pamiętaj o mocnym pomalowaniu rzęs.

WYPUKŁE OCZY

Zmniejszysz optycznie ten defekt, ograniczając krawędzie powiek cienką ciemną kreską. Unikaj jasnych kolorów oraz cieni z połyskiem. Używaj ciemnych, matowych odcieni, które delikatnie rozcieraj na zewnątrz. Możesz zrezygnować z tuszu do rzęs.

 

OPADAJĄCE POWIEKI

Łatwo je skorygujesz, podkreślając kontury oka przy brzegu dolnej powieki. W tym celu narysuj jasną kreskę na wewnętrznym brzegu dolnej powieki i ciemną kreskę na jej zewnętrznym brzegu. Na powieki nanieś cienie: jaśniejszy w wewnętrznym kąciku oka oraz na ruchomej części górnej powieki i ciemny, matowy w miejscu, gdzie powieka jest „zawieszona”, czyli powyżej fałdy. Na zakończenie podkręć zalotką rzęsy i mocno je pomaluj.