Makijaż -porady

 

Makijażowa gra w kolory


Latem postaw na żywe i wesołe kolory. To nie jest czas na smutne szarości czy brązy. Na topie są błękitne, turkusowe i zielone cienie do powiek. A także pomadki w kobiecej tonacji delikatnego różu oraz mocnej czerwieni.

 

Soczysta zieleń świeżej trawy

Makijaż w takiej kolorystyce jest idealny dla blondynek o jasnej cerze i brązowych oczach. Zieleń podkreśla bowiem barwę takich tęczówek. Wśród jej odcieni można wybrać nasycone lub delikatne, pistacjowe. Cienie najprościej nakładać smużką wzdłuż górnej powieki. Jeśli mamy więcej czasu, warto poeksperymentować: górną powiekę pomalować ciemniejszą zielenią, jaśniejszą zaś rozetrzeć na dolnej. Z takim makijażem harmonizują usta w naturalnym odcieniu i ciemne paznokcie. Zarówno blondynki, jak i brunetki mogą pozwolić sobie na wesoły zielony manikiur, który pasuje do opalonych dłoni.

Dyskretny urok pudrowego beżu

Docenią go panie, które źle się czują w mocnym makijażu. Choć wydaje się, że delikatnego beżu prawie nie widać, pięknie podkreśla rysy twarzy. W takich barwach szczególnie ładnie wyglądają blondynki i szatynki o ciemnych oczach. Różem w zgaszonym odcieniu beżu dobrze jest delikatnie musnąć policzki. Cienie zaś rozprowadzić cienką smużką na górnej powiece, mocniej akcentując zewnętrzne kąciki oczu. Usta wystarczy pomalować transparentną szminką.

Spokojny błękit dalekich mórz

Doskonale harmonizuje z urodą blondynek o jasnej karnacji. Niebieskie cienie sprawiają, że delikatna twarz jest pełna wdzięku i wygląda świeżo. Należy nałożyć je na górnych powiekach tak, by ciemniejszy odcień znajdował się tuż przy linii rzęs, a jaśniejszy był roztarty od połowy powieki. Można też wzdłuż linii górnych rzęs pociągnąć kreskę czarną lub granatową kredką. Do takiego makijażu pasują usta w naturalnych odcieniach. Najlepiej pociągnąć je tylko błyszczykiem.

Nasycony róż letnich kwiatów

Jest uniwersalny. Dobrze wyglądają w nim blondynki i brunetki. I to niezależnie od wieku. Róż ma jeszcze jedną zaletę: odmładza i odświeża twarz. Jego jasne odcienie są idealne do delikatnego, romantycznego makijażu. Wystarczy takim cieniem lekko musnąć powieki. Dla kontrastu można mocniej pomalować usta. Dzięki amarantowym pomadkom czy błyszczykom, będą wyglądać bardzo seksownie i kobieco.

Zasady letniego makijażu

1. Im mniej, tym lepiej - właśnie teraz możesz pozwolić sobie na to, by malować się lekko i naturalnie. Makijażem warto się bawić, np. wypróbować nowe kolory.

2. Gdy jest ciepło i wilgotno, zrezygnuj z pudrowych cieni, które na powiece szybko będą wyglądały nieestetycznie. Podczas upałów sprawdzą się zaś kremowe, w tubce. Poza tym ich nakładanie jest znacznie prostsze. Możesz też używać kolorowych kredek.

3. Usta maluj błyszczykiem lub transparentną szminką. Precyzyjny makijaż z obrysowaniem ust konturówką, jest nie tylko niemodny, ale i zajmuje dużo czasu.

4. Postaw na wodoodporne tusze do rzęs. I to niekoniecznie czarne, ale także zielone i niebieskie. Pomalowane nimi rzęsy podkreślą spojrzenie i wystarczą za cały makijaż oczu.