Makijaż ust

 

Makijaż, który nie boi się wody


Sprawdzi się latem. Kosmetyki wodoodporne dobrze zniosą bowiem kąpiel, pot i upały. Dzięki nim zapomnisz o rozmazanych oczach i będziesz spokojnie pływać.

W sklepach mamy coraz większy wybór trwałych kosmetyków, odpornych na działanie wody. Mimo że wśród nich znalazły się także kredki i cienie, wciąż najpopularniejsze są tusze do rzęs. Pewnie dlatego, że dzięki nim nawet bez pełnego makijażu oczy wyglądają wyraziście. Makijaż wodoodporny jest idealny dla kobiet, które prowadzą aktywny tryb życia i nie mają czasu na poprawki. Sprawdzi się także podczas upałów, gdy zwykłe kosmetyki "spływają" na skutek wysokiej temperatury. Nadaje się więc też na basen i na plażę.

Dlaczego jest taki trwały?

Kosmetyki wodoodporne zawierają specjalne polimery, silikony lub żywice, które zastępują wodę obecną w tradycyjnych produktach. Zwykle też wzbogacone są o składniki pielęgnacyjne, np. proteiny czy ceramidy. W związku z tym tusze nie wysuszają rzęs, tak jak jeszcze kilka lat temu, a cienie świetnie się rozprowadzają. Kosmetyków tych mogą używać także panie, które noszą soczewki kontaktowe.

Jak go wykonać?

Nie ma specjalnych zasad. Kosmetykami wodoodpornymi malujemy się tak samo jak tymi zwyczajnymi. Ale zmywać trzeba je zawsze wyjątkowo dokładnie i tylko specjalnie do tego przeznaczonymi płynami.

Na co uważać?

Po kąpieli nie pocieraj oczu. Najlepiej, by rzęsy same wyschły. Warto wiedzieć też, że maskary są odporne na działanie wody, ale nie tłuszczu. Mogą więc rozmazać się, gdy muśniemy je pokremowanym palcem.