Włosy

Lato w kapeluszu


Włosy wystawione na działanie promieni słonecznych stają się suche, łamliwe i tracą kolor. Tak jak skóra potrzebują skutecznej ochrony.

 

Pewną barierę ochronną przed promieniami UV zapewnia naturalny barwnik włosów, czyli melanina. Najmniej jej mają różne odcienie blondu, dlatego są najbardziej podatne na uszkodzenia i wymagają największej dbałości. Włosy ciemne zawierają więcej melaniny, jednak i one na słońcu stają się matowe, szybko tracą kolor.

Dobrym rozwiązaniem jest noszenie kapelusza z dużym rondem lub czapki z daszkiem. Jeśli nie lubisz nakrywać głowy, sięgnij po ochronne szampony, odżywki i spraye. Wszystkie kosmetyki z tzw. linii słonecznych mają filtry UV, które bronią włosy przed niszczącym działaniem promieni, jednocześnie intensywnie je nawilżając.

Na plaży i na basenie przydadzą się przede wszystkim ochronne spraye. Dokładnie pokryją włosy wodoodpornym filmem, który ochroni nie tylko przed promieniowaniem ultrafioletowym, ale również przed porywistym wiatrem, solą morską i chlorem. Spryskujemy tymi kosmetykami włosy po każdej kąpieli w morzu lub basenie.