Ręce i paznokcie

Niezwykłe kosmetyki do paznokci


Są niezawodne! To dzięki nim możesz nie tylko płytki wzmocnić i wybielić, ale również, w razie potrzeby, skleić.

1.  Wybielacz do paznokci, Nail Whitener, Manhattan, ok. 14 zł.
Usuwa przebarwienie, które często zostawiają ciemne lakiery. Zdecydowanie rozjaśnia płytki żółtawe, matowe. Warto sięgnąć po ten kosmetyk, gdy paznokcie mają brzydki kolor po jedzeniu orzechów czy słonecznika. Używa się go kilka razy w tygodniu.

2. Utwardzacz płytki paznokcia, Avon, ok. 28 zł.
Wygląda jak flamaster. Zawiera pył diamentowy i panthenol. Wzmacnia paznokcie już po siedmiu dniach. Jest idealny, gdy są one kruche, cienkie, często się łamią. Łatwo i szybko nakłada się go na paznokcie. Wysycha natychmiast.

3. Odżywka do paznokci rozdwajających się, Eveline, ok. 5 zł.
Wzmacnia i odbudowuje rozwarstwioną i łuszczącą się płytkę paznokcia. Tworzy na niej powłokę dość trwałą odporną na czynniki zewnętrzne. Odżywka może być stosowana samodzielnie lub jako lakier podkładowy. Zawiera witaminy A, E i F, które mają właściwości regenerujące.

 

4. Klej z serii Coral Nail Perfect, Delia, ok. 8 zł.
Niezastąpiony, gdy paznokieć jest nadłamany. Wystarczy kropelkę kleju rozprowadzić cieniutką warstwą na pęknięciu. Ten kosmetyk można stosować także jako bazę zabezpieczającą paznokcie przed złamaniem, zwłaszcza gdy są kruche i łatwo pękają. Jest bezbarwny więc z powodzeniem można go używać pod kolorowy lakier.

5. Olejek do skórek, Inglot, ok. 13 zł.
Jeśli zadziorki wokół paznokci są twoim utrapieniem, to kosmetyk idealny dla ciebie. Zawiera olejek z jojoby i pestek moreli oraz witaminę E; wygładzą one i zmiękczą skórkę wokół paznokci. Najlepiej stosować go dwa razy dziennie. Jest dość tłusty, ale szybko się wchłania.