ZDROWIE

Egzotyczne masaże dla zdrowia i urody

Są balsamem dla ciała i duszy. Poprawiają kondycję, łagodzą rozmaite bóle, pomagają się odprężyć i zwalczyć stres.

Chociaż przez wiele osób uważany jest za luksus, od czasu do czasu warto "zaszaleć" i wybrać się na masaż. Jest to bowiem bardzo skuteczny i przyjemny sposób na pozbycie się wielu dolegliwości.

Reiki

Przywraca pogodę ducha, łagodzi dolegliwości bólowe, pobudza siły obronne organizmu, poprawia kondycję.

To zabieg stosowany przez japońskich uzdrowicieli. Polega na przykładaniu rąk do ciała chorego w określonych miejscach, czakrach (to punkty ważne energetycznie). Pacjent odczuwa ciepło, delikatne mrowienie. Terapeuta nie przekazuje mu swojej energii, lecz tzw. energię kosmiczną. Zabieg wspomaga oczyszczanie organizmu            z toksyn, co zapoczątkowuje proces samo-uzdrawiania.

Shiatsu

Zwalcza różne bóle, uruchamia "siły naprawcze" w organizmie i wzmacnia odporność.

Podczas zabiegu masażysta używa palców rąk, łokci, kolan lub stóp. Wywiera nimi nacisk, czasem dość silny, na określone punkty ciała i w ten sposób głęboko oczyszcza "drogi do zdrowia" pacjenta. Siatsu pochodzi z Japonii, gdzie uważany jest za zabieg pobudzający siły samo-leczące organizmu, które mogą być osłabione przez tłumienie emocji, ciągły stres, złą dietę.

Ma-uri

Usuwa napięcie mięśni, głęboko relaksuje i przywraca równowagę psychiczną.

Ten masaż wywodzi się z tradycji polinezyjskiej. Przeprowadzany jest nie tylko dłońmi, głównie przedramieniem. Terapeuta może wykonywać też ruchy przytulania lub "wężowych splotów", które poruszają ścięgna i nieco rozciągają kręgosłup. Podczas zabiegu dużą rolę odgrywa rytm egzotycznej muzyki i taneczne, płynne ruchy terapeuty.

Czy wiesz, ile to kosztuje

Na egzotyczny masaż można się wybrać np. do gabinetu odnowy biologicznej czy medycyny naturalnej. Zabieg trwa zazwyczaj około godziny,          a kosztuje 70-100 zł.