Brzuch i pośladki

 

Czas na walkę z rozstępami


Są sposoby na to, by stały się one mniej widoczne. Znacznie trudniej jednak pozbyć się ich całkowicie. Dlatego najlepiej robić wszystko, by w ogóle się nie pojawiły.

 

Rozstępy powstają, gdy skóra, rozciągnięta do granic możliwości, nie wytrzymuje napięcia. Dlatego zapobiegać im powinny przede wszystkim panie, które szybko przybierają na wadze, np. w ciąży. Najbardziej zagrożone są uda, brzuch i piersi. Dobry sposób na uchronienie tych miejsc przed rozstępami to wcieranie dwa razy dziennie specjalnych kremów. Zawierają one składniki, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny, substancji odpowiedzialnych za elastyczność skóry.

Bardzo dobre preparaty na rozstępy oferują Galenic (ok. 80 zł) i Avon (49,90 zł). Tańszy i skuteczny jest też polski krem firmy Ava (19 zł). Nie można zapominać o systematycznych masażach, które poprawiają ukrwienie skóry. Ale gdy srebrzyste linie już pojawią się na ciele, w domu trudno będzie je zlikwidować.

Można spróbować pozbyć się ich w gabinecie lekarskim. Skuteczne są zabiegi złuszczające naskórek lub tzw. wytrawianie skóry kwasami (cena ok. 350 zł). Efekty zależą jednak od tego, jak głębokie są rozstępy i ile liczą sobie lat.