M A K I J A Ż


        DBAJ O SIEBIE 

W makijażu powinnaś wyglądać naturalnie, umalowana czy nie, to zawsze masz być ty. Nie staraj się być kimś innym. Najczęstszym błędem kobiet jest wiara, że puder i pomadka pomogą im w całkowitej zmianie wyglądu.

  •  Historia ludzkości to również historia mody. Człowiekowi bardzo szybko przestały wystarczać ubiory o charakterze wyłącznie utylitarnym, ozdoby - amulety czy rytualny makijaż. 

  •   Porcelanowa, biała cera czy może złocista, lekko opalona? Wybierz makijaż wykonany kosmetykami Shiseido. Fluidy i pudry w odcieniach od perły aż po brąz potrafią zmienić twarz nie do poznania. 

  •  Bywają duże lub małe, pełne lub wąskie, z kącikami opuszczonymi lub nieznacznie uniesionymi. Choć często mamy zastrzeżenia do ich kształtu i wielkości, to korzystając z makijażowych sztuczek, niemal zawsze możemy uczynić nasze usta ponętnymi.

  •   Różowy, niebieski, żółty. Kolory pełne energii. Cienie w tych barwach dadzą niecodzienny, tęczowy makijaż. Będzie delikatniejszy, jeżeli rozetrzesz na powiekach tylko jeden odcień.

  •   Już dawno przestała obowiązywać zasada, że kolor cieni do powiek powinien wiernie odpowiadać kolorowi tęczówki. Okazuje się, że dostosowując kolor cieni do koloru oczu, raczej przygaszamy ich barwę. Natomiast tzw. barwy dopełniające podkreślają naturalny kolor oczu, nadając im większą wyrazistość.

  •   Kolorowo, bez czerni eyelinera, błysku złota i srebra. Oczy zdobi barwny, widoczny makijaż. Wypróbuj modne odcienie różu i błękitu. 

  •   Umiejętne dobranie i wykonanie makijażu to prawdziwa sztuka. Dobry makijaż powinien wydobyć z twarzy to, co w niej najpiękniejsze, a wszelkie braki zatuszować. I choć zawsze zwraca się uwagę na aktualną modę, to jednak nie ona powinna mieć decydujące znaczenie przy doborze stylu malowania się.